صفحه اصلي > اخبار 
اوقات شرعی
نظرسنجی
نظر شما در مورد طراحی این وب سایت چیست؟

خوب
متوسط
ضعیف

اخبار > برگزاری سومین دوره کارگاه آموزشی و تمرین ستادی پدافند غیر عامل شرکتهای پتروشیمی ماهشهر


برگزاری سومین دوره کارگاه آموزشی و تمرین ستادی پدافند غیر عامل شرکتهای پتروشیمی ماهشهر
سومین دوره کارگاه آموزشی و تمرین ستادی پدافند غیر عامل شرکتهای پتروشیمی ماهشهر به میزبانی شرکت ره آوران فنون پتروشیمی در شهرک بعثت ممکو آغاز بکار کرد .

به گزارش روابط عمومی  شرکت ره آوران فنون پتروشیمی ؛ سومین دوره کارگاه آموزشی و تمرین ستادی پدافند غیرعامل شرکتهای پتروشیمی این منطقه با حضور مسئولینی از سازمان پدافندغیرعامل کشور، مدیران عامل، مسئولین و کارشناسان حوزه پدافند غیرعامل پتروشیمی های منطقه ی ماهشهر  به میزبانی شرکت ره آوران فنون پتروشیمی آغاز بکار کرد .

معاون هماهنگ کننده سازمان پدافند غیرعامل کشور در مراسم افتتاحیه این برنامه، به ایراد سخنرانی پرداخت و ضمن بیان مصادیقی از سیاستهای کلی نظام جمهوری اسلامی ایران در خصوص پدافندغیرعامل، گفت: موضوع پدافند غیرعامل چند سالی است که در کشور ما شکل گرفته و هر ساله با کمک تمام دستگاههای اجرایی، اقدامات بهتری در این خصوص انجام میشود.

سردار آل اسحاق، ضمن تقدیر از حرکت منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در تمرکز بر این موضوع، مخاطب سیاستهای ابلاغی پدافندغیرعامل کشور را تمام دستگاههای کشور دانست و افزود: تمامی افراد در هر شغل و جایگاهی هستند در این خصوص وظیفه ای دارند.

وی انتخاب عرصه ی ایمن، پراکنده سازی، حساسیت زدایی، اختفا، استتار، فریب دشمن و ایمن سازی نسبت به مراکز جمعیتی و حائز اهمیت بویژه در طرحهای آمایش سرزمینی و طرحهای توسعه ی آینده ی کشور را از جمله اصول و ضوابط پدافندغیرعامل دانست.

آل اسحاق، خاطر نشان کرد: همه ی ما باور داریم که در 8 سال دفاع مقدس آنچه سرمایه های انسانی سرنوشت نهایی جنگ را رقم زدند وگرنه تجهیزات ما با دنیای استکبار برابری نمیکرد. امروز 30 هزار سرمایه ی انسانی در اختیار فرمانده ی ارشد پدافند غیرعامل کشور است و اینها هستند که میتوانند صنعت و اقتصاد کشور را حفظ کنند.

وی تاکید کرد: امروز دشمن ما به مراتب پیچیده تر از دشمن سالهای دفاع مقدس است اما نیروی انسانی اگر به خود باوری و خوداتکایی رسیدند، می توانند دشمن را فلج کنند.

معاون هماهنگ کننده سازمان پدافند غیرعامل کشور در ادامه به بیان و تشریح سیاستهای کلان کشور در خصوص پدافندغیرعامل پرداخت و تاکید کرد که بهترین برنامه های اجرایی جهت تحقق زیرساخت و اجرای این سیاستها توسط خوددستگاهها تهیه میشود.

وی در پایان یادآور شد: دشمنی دشمن همیشگی است، تا زمانی که دشمن داریم تهدید میشویم و لذا تهدیدات هم تمام شدنی نیست. هر زمان که ما هوشیاریمان را از دست بدهیم، به ما آسیب میزند، لذا اگر بقای خود را میخواهیم باید برای رفع تهدیدها تلاش کنیم.

150 نفر از مدیران، روسا و کارشناسان 8 شرکت پتروشیمی و اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان بندرماهشهر، در سومین دوره کارگاه آموزشی و تمرین ستادی پدافند غیرعامل حضور دارند.

شرکتهای پتروشیمی لاله، شهیدتندگویان، مارون، اکسیرشیمی، بسپاران و کیمیا، شرکت عملیات غیر صنعتی، ستاد مدیریت بحران شهرستان بندر ماهشهر  و سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در این دوره به شش گروه با نامهای شهیدان آب شناسان، باقری، صیاد شیرازی، بابایی، باکری و کاظمی تقسیم شده و ضمن تمرین کارگروهی، در یک برنامه ی فشرده ی سه روزه تحت آموزش، علمی و عملی قرار می‌گیرند.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

 
تعداد نمایش / تاریخ درج / شماره
١٩٣ / دوشنبه ٦ دی ١٣٩٥ / 929

كليه حقوق اطلاعات و مطالب اين سايت محفوظ و متعلق به شركت ره آوران فنون پتروشیمی میباشدصفحه اصلی |درباره ما|تماس با ما