صفحه اصلي > اخبار 
اوقات شرعی
نظرسنجی
نظر شما در مورد طراحی این وب سایت چیست؟

خوب
متوسط
ضعیف

اخبار > برگزاری دومین کارگاه آموزشی و ستادی پدافند غیرعامل


برگزاری دومین کارگاه آموزشی و ستادی پدافند غیرعامل
دومین دوره کارگاه آموزشی و تمرین ستادی پدافند غیرعامل شرکت های پتروشیمی منطقه ویزه اقتصادی پتروشیمی با حضور اعضای کمیته بحران 11 شرکت در شرکت ره آوران فنون پتروشیمی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ره آوران فنون پتروشیمی ؛مراسم افتتاحیه دومین دوره کارگاه آموزشی و تمرین ستادی پدافند غیرعامل شرکت های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به میزبانی شرکت ره آوران فنون پتروشیمی در شهرک بعثت برگزار شد.

کارگاه و تمرین این دوره با حضور فرمانده ارشد HSE ، مدیریت بحران و پدافند غیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور، دکتر جدی، مجری دوره و اعضای کمیته بحران شرکتهای پتروشیمی بندرامام، فن آوران، بوعلی سینا، کارون، اروند، تخت جمشید، رجال، شهید تندگویان، شرکت پتروپک و سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تشکیل شد.

اعضای شرکت کننده در این دوره، مطابق دوره ی نخست، جهت انجام برنامه های کارگاهی و تمرینی به شش گروه تقسیم شده و در این دوره گروهها با اسامی عملیات های دفاع مقدس نامگذاری شدند.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در این مراسم، ضمن ارائه ی گزارشی، به تحلیل مسائل مرتبط با پدافند غیرعامل منطقه پرداخت و گفت: فاز اول این دوره که با طراحی سازمان پدافند غیرعامل کشور شکل گرفته است، مربوط به توانمند سازی ستاد مدیریت بحران شرکتهاست که مبتنی بر شناسایی تهدیدات و آسیب پذیری ها می باشد.

سیدامید شهیدی نیا، کارگاههای این دوره را کارگاههای تجزیه و تحلیل دانست و افزود: خروجی این دوره که شناخت آسیبهاست، برای انجام اقدامات ضروری جهت مقابله با این تهدیدات مورد استفاده قرار می گیرد.

وی ضمن بیان میزان اهمیت منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، رعایت مقوله های پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در این منطقه را مهم برشمرد.

فرمانده ارشد HSE ، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، در ادامه ی سخنان خود به تبیین ضرورت تشکیل فرماندهی واحد منطقه ای برای بحرانهای احتمالی، شرح وظایف آن و شرح اقداماتی که از ابتدای تشکیل ستاد فرماندهی تاکنون انجام شده پرداخت.

وی در پایان گزارشی تحلیلی از حوادث پتروشیمی های منطقه به حضار ارائه کرد و اظهار امیدواری کرد اینگونه اقدامات باعث کاهش خطرات و حوادث در صنعت ارزش آفرین پتروشیمی گردد.

سردار مطیعی، معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور، مدیرعامل شرکت پتروشیمی بوعلی سینا، رئیس حراست ارشد منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و رئیس HSE شرکت پتروشیمی بندرامام از دیگر سخنرانان مراسم افتتاحیه بودند.

این دوره ی سه روزه، از امروز در فرهنگسرای اندیشه شهرک بعثت و به میزبانی شرکت ره آوران فنون پتروشیمی آغاز شده و هم اکنون در حال برگزاری است.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

 
تعداد نمایش / تاریخ درج / شماره
١٩١ / دوشنبه ١٥ آذر ١٣٩٥ / 833

كليه حقوق اطلاعات و مطالب اين سايت محفوظ و متعلق به شركت ره آوران فنون پتروشیمی میباشدصفحه اصلی |درباره ما|تماس با ما