معرفی شرکت

شرکت ره آوران فنون پتروشیمی در دی ماه 1377 و در راستای تحقق سیاست های شرکت ملی صنایع پتروشیمی مبنی بر توسعه فعالیت های آموزش به منظور ارتقا سطح علمی کارکنان شاغل و پرورش و آموزش کارآموزان جدید الاستخدام به صورت سهامی خاص تاسیس گردید. این شرکت براساس توافق و تشکیل کنسرسیومی از شرکت های آلمانی GTZ-ABB تحت نظارت و هدایت شرکت ملی صنایع پتروشیمی با هدف ارتقا کیفی و کمی آموزش کارکنان نسبت به خرید و نصب جدیدترین تجهیزات آموزشی ازکشور آلمان اقدام نمود. تربیت همزمان مدرسین در مراکز خارج از کشور برای راه اندازی و بهره برداری از کارگاه ها نیز در همان مقطع انجام پذیرفت. این شرکت تاکنون قریب به 14000 کارآموز را برای صنایع پتروشیمی و بخش های مختلف نفت، گاز و پالایش تربیت کرده و سالانه بالغ بر 100،000 نفر ساعت آموزش کارکنان صنعت نفت را محقق نموده است. شرکت ره آوران فنون پتروشیمی علاوه بر آموزش کارشناسان صنعتی کشورهای عراق و مالزی، با استفاده از اساتید مشهور بین المللی، دوره های مختلف آموزشی و بازدید از صنایع و تکنولوژی های روز دنیا را درکشورهای اروپایی و آسیایی از جمله اسپانیا، آلمان، اتریش، هلند، ترکیه، مالزی، امارات، آفریقای جنوبی و ... اجرا نموده است. این شرکت در راستای نیل به ماموریت اصلی خود برای حل چالش ها و کمک به رفع مشکلات شرکت ها و نیز توسعه فعالیت ها و خدمات مشاوره ای، خبره ترین مشاوران کشور در حوزه های تخصصی : تحقیقات و بازار، بهینه سازی مصرف انرژی، مطالعات راهبردی و آینده پژوهی، تعالی، بهره وری کیفیت و استانداردهای مدیریتی، مطالعات مالی و اقتصادی، تعمیرات و نگهداری جامع و بهره ور، طرح و پروژه، HSE، منابع انسانی، روانشناسی و مدیریت کربن را به عنوان شریک تجاری خود انتخاب و به منظور ارائه خدمات مشاوره ای به صنعت پتروشیمی، از تجارب ارزنده ایشان بهره گرفته است. این شرکت افتخار دارد که نقش کوچکی در اشاعه فرهنگ خودباوری، بالندگی و آفرینش با تجهیز منابع انسانی در عرصه پهناور ایران اسلامی داشته باشد.

اهداف و ماموریت ها

چشم انداز شرکت

 • قرار گرفتن در بین 5 شرکت برتر آموزشی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در آسیا

استراتژی های کلی شرکت

 • توسعه کیفی و کمی فعالیت های آموزشی

ارزش های بنیادی شرکت

 • صداقت ، شفافیت
 • مسئولیت پذیری و پاسخگویی
 • کیفیت و بهبود مستمر
 • خلاقیت و نوآوری
 • ارزش آفرینی برای مشتریان

اهداف کلان

 •  ارتقای کیفیت برای بهبود خدمت به ذینفعان
 •  توسعه حوزه های کاری و سرمایه گذاری های داخلی و خارجی
 •   افزایش راندمان کمی و کیفی
 •   کمک به توسعه سازمان یادگیرنده در هلدینگ
 •   توسعه سهم بازار
 •   تحقق سازمان یادگیرنده و دانش بنیان

منشور اخلاقی سازمان

ما کارکنان شرکت ره آوران فنون پتروشيمی به عنوان خدمتگزاران جامعه با هدف ارائه خدمات، تکريم انسانها، همکاری و تلاش برای جلب رضايت ارباب رجوع که همانا رضايت خالق يکتاست، بر اصول اعتقادی زير هم پيمان و استوار خواهيم بود تا در جهت سرافرازی صنعت و اعتلای کشور گام نهيم.

خدامحوریما معتقديم عبوديت، تهذيب نفس و تربيت انسانی محور اصلي توسعه و رشد بشريت بوده و رستگاری و سعادت را در قرب الي الله می دانيم در اين راستا حفظ شئونات الهي و آراستگی ظاهری و باطنی را مقدم می شماريم.

خدمت به مردم و پاسخگويی ما خدمت به جامعه و پاسخگويي به آنان را تکليف الهي و وظيفه قانوني و انساني خود می دانيم تا از اين راه گامي هر چند کوچک در مسير آسايش و شادکامي آن برداريم. خدمات ما مزين به اصل مشتري مداري، دقت، سرعت، صداقت، نظم، رافت اسلامي و آينده نگری می باشد.

دانش مداری همواره جهت افزايش آموخته ها، بهبود نگرش و پرورش مهارتهای خويش می کوشيم و در همه زمينه ها خلاقيت و نوآوری را سرلوحه انديشه خود قرار می دهيم.

تعهد کاری همواره می کوشيم احساس مسئوليت و تعهد کاري را در انجام وظايف خود نسبت به اهداف و خط مشي های شرکت، همکاران و ارباب رجوع حفظ نموده و جهت ارتقاء آن تلاش نمائيم.

احترام و فروتنی تلاش می کنيم در برابر ديگران علي الخصوص همکاران و ارباب رجوع، صميمي و فروتن بوده، حقوق و نيازهای آنان را محترم شماريم.

قانون مداری ماپيروی از قانون و سازگار ساختن انديشه و عمل با اوضاع در حالت حول و دگرگونی جهان، همچنين بهبود مستمر و ارتقاء بهره وری و صرفه جويی را سرلوحه ذهن خود قرار داده از اين راه در همه کوشش ها، پيشرفت و کاميابی تدريجی ولي پيوسته پديد آيد.
 

امانت داری ما معتقديم تبعيض سايه شومی است که ياس و نااميدی را حاکم مي گرداند و امانت و انصاف در همه برخوردها موجب مباهات بوده و شايسته سالاری بر مبنای عدالت هميشه سر لوحه کار ماست.

صرفه جويی ما در راستای ترويج فرهنگ استفاده بهينه از منابع، از طريق پرهيز از اسراف و اختيار الگوی بهينه مصرف در زنجيره ارزش از توليد تا مصرف نه تنها همواره در برابر همه نعمت ها و خوبی ها شکرگزار خداوند بوده و در حفظ آنها کوشا هستيم بلکه سهم خود را در ارتقای بهره وری منابع کشور و حفظ آن برای نسلهای آينده ادا می نماييم تا از اين راه زندگی همراه با سلامت، صلح و شادمانی ادامه يابد.

کوشش خستگی ناپذير براي بهتر کردن عملکرد شخصی و سازمانی به منظور تحقق بخشيدن به رسالت شرکت، جامعه و دستيابی به توسعه ملی، تلاش پيوسته داريم و به هيچ چيز کمتر از بهترين بودن در انجام هر کار رضايت نخواهيم داد.

کار گروهی براي سعادت همگانی ما از مسئوليت خطير خود در برابر اعتطلای جامعه خويش و همه هم ميهنانمان آگاهيم و بدون وقفه و با هشياری برای ارتقاء و رشد نسل حاضر و نسل های آينده کوشش می نماييم، ما حفظ وحدت و تمسک به خرد جمعی و مشارکت همگانی در فضايی سرشار از اعتماد را منشاء پيروزمندی و توفيق سازمانی مي دانيم.

درستکاری ما همواره سعی خواهيم نمود وظايف محوله را با احساس مسئوليت توأم با حفظ امانت و در کمال درستی انجام دهيم، کار خوب انجام دهيم و خوب کار کنيم.
 

شعار ره آوران فنون پتروشیمی

«آرزومنديم تلاش ما به ثمر رسد تا ايران اسلامي همچون هميشه سرافراز و الگوي برتر براي جهانيان باشد»

عمده فعالیت های شرکت

 • طراحی، برنامه ریزی، اجرا و پایش دوره های آموزشی فنی، مهندسی ، مدیریتی و کارآفرینی برای سطوح مختلف تحصیلی در کلیه مشاغل ویژه کارکنان و کارآموزان صنعت و ارائه مشاوره های فنی، مهندسی و مدیریتی و هر گونه فعالیت دانش بنیان که در حوزه صنعت و بنگاه های اقتصادی از جمله در موارد زیر قابل تعریف می باشد.
 • طراحی و ساخت و فروش پایلوت پلنت های آموزشی و صنعتی، شبیه سازهای آموزشی
 • تولید فیلم و نرم افزارهای مستند آموزشی، تهیه کتاب و نشریه های آموزشی
 • اجرای سمینارها و کنفرانس های آموزشی، پژوهشی و تخصصی
 • اعزام اساتید، کارشناسان و سایر اشخاص به خارج از کشور برای دوره های خاص کوتاه مدت مورد نیاز