شرکت ره آوران فنون پتروشیمی به منظور تقويت و ارتقا سطح دانش شغلي نیروهای  متخصص و ماهر در بخش هاي تخصصي و نیز آشنایی و بازدید از صنایع و تکنولوژی های روز دنیا  نسبت به طراحی و برنامه ریزی دوره های آموزشی طبق استانداردهای بین المللی  می نماید . این دوره ها شامل دوره های فن آوری روز صنعت ، شرکت در سمینارها، نمایشگاه ها و کارگاه های تخصصی ،تورهای آموزشی با همکاری موسسات معتبر بین الملی به دو روش زیراجرا می گردد.

دعوت  از اساتید بنام بین المللی (برون مرزی)  ایرانی یا خارجی  :شرکت ره آوران فنون پتروشیمی ضمن شناسایی مراکز علمی مطرح در دنیا از جمله موسسه آموزشی IFP Training  کشور فرانسه ، موسسه Falck Fire Academy  کشور هلند ، موسسه Shift-In  در امارات و ... با بهره گیری از دانش اساتید ایرانی و خارجی مشهور و مطرح در سطح بین المللی براي آموزش هايي که بصورت ويژه در داخل از کشور قابل اجرا هستند و بجاي انتقال کارکنان به خارج از کشور نسبت به دعوت از اساتيد خارجي يا ايرانيساکن خارج اقدام مي نمايد.
اعزام گروه آموزشي به خارج از کشور:  در برنامه ریزی اجرایی دوره های خارج از کشور ضمن اعلام دوره ها ، قبل از برگزاری هر دوره جلسات توجیهی به منظور فراهم نمودن شرایطی جهت استفاده نمودن بهینه از دانش آن حوزه میان نفرات شرکت کننده گرو ههای آموزشی تشکیل گردیده تا با استخراج بزرگترین چالش ها متناسب با دوره اعلامی حداکثر بهره  از دوره های آموزشی خارجی کسب گردد . معرفي شده گان با هماهنگي و هدايت و نظارت شرکت ره آوران به دوره ها  اعزام و در پایان هر دوره گزارش فنی و تجربیات اخذ شده تدوین می گردد. ارزيابي و کسب رضایت شرکت کنندگان از عناصر اصلي مورد توجه ميباشد.
شرکت ره آوران فنون پتروشیمی تا کنون  ، با استفاده از اساتید مشهور بین المللی ، دوره های مختلف آموزشی و بازدید از صنایع و تکنولوژی های روز دنیا را درکشورهای اروپایی و آسیایی از جمله اسپانیا ، آلمان ، اتریش ، هلند ،ترکیه ، مالزی ،امارات ، آفریقای جنوبی و ... اجرا نموده است

مشاهده دوره ها

واحد آموزش کارآموزان شرکت ره آوران فنون پتروشيمي با سابقه چندين ساله اجراي دوره هاي آموزش بدو استخدام جهت کارآموزان صنايع مختلف نفت گاز، پالايش و پتروشيمي با امکانات و توانمندي هاي منحصر بفردي همچنان پيشرو در ارائه نوين اين نوع آموزش ها بصورت تئوري و عملي مي باشد

شرکت ره آوران فنون پتروشیمی سالانه و مطابق با نیاز سنجی مجتمع های پتروشیمی تقویم آموزشی خود را که شامل دوره های فنی-تخصصی، کارگاهی، عمومی و سرپرستی، حراستی، HSE، زبان و رایانه می باشد تدوین نموده و به کلیه مجتمع های پتروشیمی ارسال می نماید. این دوره ها در مرکز شرکت واقع در سایت 3 منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر اجرا می گردند. برای این منظور فضاهای آموزشی مجهز و استانداردی در نظر گرفته شده است. همچنین دوره های فنی-کارگاهی توسط اساتید مجرب که در کشور آلمان دوره دیده اند و در کارگاه های آموزشی مجهز واقع در این مرکز اجرا می گردند. کلیه خدمات و هماهنگی های لازم جهت اجرای هر چه بهتر این دوره ها در حوزه وظایف کارگروه آموزش داخلی می باشد.

شرکت ره آوران فنون پتروشیمی بمنظور کسب رضایت مشتریان و ذینعفان خود از طرفی و بالابردن راندمان کاری پرسنل و حضور موثر آنان برای مواقع حساس در محل کار خود از طرف دیگر با همکاری معاونت آموزش های شرکت های پتروشیمی امکان برگزاری کلاسهای آموزشی را در محل مجتمع پتروشیمی ها فراهم نموده است. بدین منظور کارگروه خاصی در محل شرکت ره آوران فنون پتروشیمی تشکیل شده است که هماهنگی اساتید دوره های آموزشی، خدمات رفاهی و موارد مرتبط با اجرای دوره ها را در مجتمع ها فراهم می آورد.

شرکت ره آوران در کلیه سالهای فعالیت خود، به طور مستمر توجه ویژه ای به نیازهای آموزشی منطقه عسلویه داشته است و در کلیه حوزه های آموزش شامل آموزشهای فنی ويژه کارمندان، آموزشهای دوره کارآموزی و آموزش خانواده ها فعال بوده است. نیل به هدف توسعه آموزشهای فنی در منطقه مذکور و نیازهای روز افزون شرکت های مستقر در منطقه عسلویه به این آموزشها، شرکت ره آوران را بر آن داشت که در سال جاری با ایجاد مدیریت ويژه آموزشهای عسلویه کلیه امور آموزشی در آن منطقه را در این مدیریت متمرکز سازد. مرکز آموزش این شرکت در منطقه عسلویه  واقع در سایت مثلثی با در اختیار داشتن فضای آموزشی مناسب شامل 5 کلاس آموزشی هر یک با ظرفیت 20 نفر مجهز به تجهیزات کمک آموزشی و یک سایت کامپیوتری با ظرفیت 18 نفر از ابتدای سال 1394فعالیت خود را با هدف مشتری گرایی و تسهیل تعاملات آموزشی با شرکت های منطقه آغاز نموده است.

نیروهای متخصص با ارزشترین سرمایه های هر سازمانی محسوب می گردند و تربیت چنین نیروهایی همیشه از مهمترین ماموریت های مدیریت های اداری، آموزشی و تامین نیروی انسانی هر سازمان رو به رشدی محسوب شده است. این مهم تنوع در نیازهای آموزشی سازمان ها را اجتناب ناپذیر میسازد و به همین منوال ارائه دهندگان خدمات آموزشی باید با ایجاد ساختارهای مناسب و طراحی فرآیند های خاص آماده ارائه پاسخ های مطلوب به این نیازهای ويژه باشند. مدیریت پروژه های آموزشی در شرکت ره آوران با هدف ارائه بهترین خدمات در خصوص پیاده سازی سیستم های مدیریتی و مهندسی و در پاسخ به نیازهای ويژه مشتریان شرکت ره آوران ایجاد گردیده است.

 ابزارهای آموزش از راه دور، راهکارهای نوینی جهت بالا بردن کیفیت آموزش با:

  • تنوع دادن به محتوای ارائه شده (کتاب، پادکست، فیلم، پیوندها و ...)
  • کاهش فعالیت‌های تکراری با ثبت سوابق آموزشها
  • کمک به مستند‌سازی با ذخیره کلیه فعالیت‌ها
  • افزایش امکان تعاملات بین استاد و فراگیر با استفاده از (محاوره برخط، ویدیوکنفرانس، تالارها و انجمن ها و ....)

ارائه میدهند.
تاسیس پایگاه آموزشهای غیرحضوری شرکت ره آوران در آدرس: ره آموز گام مهمی در توسعه فعالیت های آموزشی شرکت در حوزه آموزشهای غیرحضوری میباشد.
واحد آموزش‌های مجازی شرکت ره آوران فنون پتروشیمی در زمینه های :
-  تولید محتوای الکترونیکی
- اجرا و مشاورهدر زمینه راه اندازی سامانه آموزش مجازی
- مشارکت در راه اندازی آموزش الکترونیکی با شیوه مورد توافق
آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی می باشد .
تیم تخصصی آموزش های مجازی این شرکت جهت طراحی سناریوی محتواهای آموزش مجازی و همچنین در جهت تولید محتوا به کمک اساتید خبره این مجموعه، تولید محتوا را بر اساس سرفصل های استاندارد هر دوره تا مرحله نهایی پیش خواهند برد .
در کنار محتوای غنی دوره نیز از جدیدترین فیلم های آموزشی و مقالات معتبر مرتبط با موضوع دوره نیز استفاده می گردد.
اولین قدم در این راه :
-  موضوعی که مجموعه شما بیشتر نیازمند یادگیری آن هاست را انتخاب کنید.
- فردی را که متخصص این موضوع است را از مجموعه خود برگزینید تا بتوانیم در جریان تولید محتوا با او همکاری کنیم.
- با ما تماس بگیرید و ادامه کار را به ما بسپارید.

بر اساس اعلام سازمان بین المللی کار در هر سال 250 میلیون حادثه ناشی از کار اتفاق می افتد که در صورت تبدیل این تعداد حادثه به روز، ساعت، دقیقه و ثانیه باید گفت که در هر ثانیه 8 حادثه در جهان رخ می دهد که اگر برای هر حادثه فقط یک نفر قربانی در نظر گرفته شود، بدان مفهوم است که در هر ثانیه دست کم سلامتی هشت نفر به خطر خواهد افتاد. از اينرو، آموزش اثربخش ايمني مي تواند با عنايت به تعيين نيازهاي آموزشي ايمني دقيق ، روشهاي بهينه آموزش و ارزيابي اثربخشي دوره ها نقش به سزايي در تقويت فرهنگ ايمني و متعاقباً كاهش حوادث و كنترل ضايعات و خسارات داشته باشد. از رويکرد محيط زيستی نيز حفظ منابع طبیعی و محیط زیست برای ادامه حیات نسل های آینده بر کسی پوشیده نبوده و هرگونه آلودگي زيست محيطي كه پيامد اجراي طرح ها و پروژه هاي صنعتي مي باشند، بيش از هر مبحث ديگري نگرانيهایی را نسبت به آينده زمين و موجودات زنده ساكن آن ایجاد می نمايد. بهمین دلیل سازمانهای جهانی با همکاری تشکلهای غیر دولتی و مردم نهاد، اقدام به تدوین و استاندارد های زیست محیطی متعددی کرده و طرح و پروژه های توسعه ای را مکلف به رعایت آنها نموده اند بطوریکه حداقل آسیب و تخریب در ازای توسعه متوجه منابع طبیعی شود. در همین راستا شرکت ره آوران فنون پتروشیمی به منظور ارتقاء سطح دانش HSE وتربیت کارشناسان HSE در شرکتهای منطقه، از سال 1390براساس نیاز سنجی آموزشی و برنامه ریزی انجام شده دوره های HSE آموزشی را در حوزه های زیر برگزار می نمايد.

  •  بهداشت
  •  ایمنی و آتش نشانی
  •  محیط زیست